روش صحیح پاک کردن آرایش چشم ، صورت و لب ها، از چه موادی برای پاک کردن آرایش استفاده کنیم

روش صحیح پاک کردن آرایش چشم ، صورت و لب ها

آرایش کردن روزانه یک کار هیجان انگیز و سرگرم کننده است که اکثر بانوان آن را انجام می دهند.اما قسمت خسته کننده پاک کردن آرایش قبل از خواب است.کسانی که هر روز برای محیط کار یا مهمانی ها از لوازم آرایشی استفاده می کنند،ممکن است از پاک کردن هر روزه آن خسته شوند و وسوسه شوند که بدون پاک کردن به رختخواب بروند.اما این کار مضراتی دارد و درست نیست.باعث می شود منافذ پوست شما بسته شود و پوست به مرور زمان پیرتر شده و چروک های آن بیشتر شود.همچنین باعث خشک شدن و شکستن مژه ها و خشکی پوست لب می شود.پس بهتر است چند دقیقه وقت بگذارید و آرایش را از روی پوست خود پاک کنید.

پاک کردن آرایش چشم

برای پاک کردن آرایش چشم از پاک کننده های مخصوص چشم استفاده کنید.پنبه را به پاک کننده مخصوص چشم آغشته کنید و روی چشم بکشید.پاک کننده های دوفاز معمولا برای پاک کردن آرایش چشم مناسب ترند.زیرا در پاک کننده های دوفاز قدرت پاک کنندگی روغن و نرمی و لطافت پاک کننده آب باهم مخلوط شده است.اگر از ریمل یا خط چشم ضد آب استفاده می کنید از پاک کننده روغنی استفاده کنید.

برای پاک کردن پنبه را روی چشم بسته خود نگه دارید..فشار خیلی کمی لازم است تا پنبه در تماش کامل با چشم باشد.ده تا بیست ثانیه صبر کنید تا پاک کننده کار خود را انجام داده و نفوذ کند.چشم خود را هرگز نمالید.

از حرکت رو به پایین برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید.برای پاک کردن آرایش چشم از فشار زیاد استفاده نکنید.با یک دست پوست پلک خود را از قسمت ابرو به بالا بکشید و با دست دیگر که پنبه را در دست دارید آرایش را به آرامی پاک کنید.برای پاک کردن زیر چشم خود با طرف تمیز پنبه یا با پنبه دیگر حرکت پایین به بالا را انجام دهید تا زیرچشم نیز تمیز شود.

بهترین روش برای پاک کردن آرایش چشم ، پاک کردن ریمل ، سایه و خط چشم
بهترین روش برای پاک کردن آرایش چشم ، پاک کردن ریمل ، سایه و خط چشم

شامپو بچه یک راه عالی برای پاک کردن آرایش چشم است.ریمل ، خط چشم و سایه چشم حتی از نوع ضد آب می تواند به راحتی با شامپوبچه پاک و تمیز شود.شامپو بچه ضد سوزش یک راه خوب و مقرون بصرفه برای پاک کردن آرایش چشم است و می تواند جایگزین پاک کننده های گران شود.

برای استفاده از آن ابتدا چشم خود را با آب گرم مرطوب کنید .کمی شامپو بچه را روی کمی پنبه بریزید و به آرامی روی چشم بسته خود قرار دهید و با فشار کمی بکشید.سپس با آب گرم بشویید.

پاک کردن آرایش صورت

دومین مرحله پاک کردن پوست صورت است تا کرم پودر ، پنکک ،رژگونه و هرآنچه روی پوست استفاده کرده اید تمیز شود.برای پاک کردن صورت از پاک کننده مخصوص صورت استفاده کنید.کمی از پاک کننده را به صورت بزنید و با حرکت دایره ای و ماساژ مانند با انگشت خود آن را در تمام صورت خود پخش کنید.یک تمیز کننده بر پایه روغن ملایم یا یک تمیزکننده بر پایه آب انتخاب کنید.می توانید از یک پد آرایش پاک کن یا توپ پنبه ای برای پاک کردن صورت استفاده کنید.استفاده از پد یا پنیه باعث می شود پوست شما لایه برداری نیز شود.

از دستمال مرطوب کودکان برای پاک کردن آرایش استفاده نکنید.دستمال مرطوب برای کودکان طراحی شده است و برای پوست شما مناسب نیست.

پاک کردن آرایش از پوست صورت، کرم پودر و پنکک
پاک کردن آرایش از پوست صورت، کرم پودر و پنکک

پاک کردن آرایش لب

برای پاک کردن رژلب خود می توانید از کمی وازلین کمک بگیرید.وازلین نه تنها آرایش لب را پاک می کند بلکه آن را نرم و لطیف نیز می کند.از روغن زیتون و روغن نارگیل نیز می توانید برای پاک کردن آرایش لب استفاده کنید.

یک لایه وازلین را روی لب های خود قرار دهید و ۵ دقیقه صبر کنید تا روغن آن کاملا به لب ها نفوذ کرده و بتواند به آسانی لب ها را پاک کند.با پد یا توپ پنبه ای چندثانیه لب های خود را به آرامی فشار دهید و سپس بردارید.چندبار این کار را تکرار کنید تا لب هایتان کاملا پاک شود.می توانید از حرکت دایره ای کوچک نیز کمک بگیرید.اما مراقب باشید رنگ لب هایتان به اطراف دهان پخش نشود.

در پایان برای نتیجه بهتر می توانید لب های خود را لایه برداری کنید .لایه برداری لب با ترکیب عسل و شکر می تواند انجام شود.لایه برداری پوست های مرده را جدا کرده و به لب های شما حالت گوشتی و زیبا می دهد.

روش صحیح پاک کردن رژلب از لب ها، لب ها را با چه چیزی پاک کنیم
روش صحیح پاک کردن رژلب از لب ها، لب ها را با چه چیزی پاک کنیم

مواد طبیعی برای پاک کردن آرایش

در کنار پاک کننده هایی که برای صورت و چشم ساخته شده اند مواد طبیعی وجود دارد که می توانند کار پاک کننده ها را انجام داده و آرایش صورت شما را پاک کنند.د رادامه چند مورد از آن ها را بیان می کنیم.

شیر

شیر یک ماده طبیعی و در دسترس برای پاک کردن آرایش شماست.کافیست چند قطزه روغن بادام را به دو قاشق شیر اضافه کنید و با پد پنبه ای آن را روی صورت خود قرار داده و آرایش خود را پاک کنید.بعد از استفاده از آن صورت خود را بشویید.توجه داشته باشید که برای شستن صورت خود هرگز از آب داغ یا آب خیلی سرد استفاده نکید.آب ولرم بهترین گزینه برای شستن صورت است.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یک گزینه بسیار عالی برای پاک کردن آرایش صورت است.استفاده از روغن نارگیل باعث رطوبت رسانی به پوست شما نیز می شود.برای استفاده از آن می توانید مقداری از آن را با دست به صورت خود بمالید و با یک پد پنبه ای آن را پاک کنید.همچنین به جای دست می توانید پد پنبه ای را آغشته به روغن نارگیل کرده و روی صورت خود قرار دهید و به آرامی با حرکات ملایم آرایش خود را پاک کنید.در آخر برای تمیز شدن صورت خود آن را با آب ولرم بشویید.

روغن بچه

روغن بچه نیز برای پاک کردن مواد آرایشی از روی صورت گزینه مناسبی است.برای استفاده از آن کمی روغن بچه را به کل صورت خود بزنید و سپس صورت خود را بشویید یا با پد پنبه ای به آرامی آن را پاک کنید تا هرآنچه آرایش روی پوستتان است پاک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *