تفاوت کاشت ناخن ژله ای و کاشت ناخن پودری / بهترین روش کاشت ناخن کدام است؟ فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس

تفاوت کاشت ناخن ژله ای و کاشت ناخن پودری / بهترین روش کاشت ناخن کدام است؟

کاشت ناخن ژله ای و کاشت ناخن پودری عبارت های پرتکرار در مراکز زیبایی و بین خانم ها می باشد. همه افراد ناخن های سالم و زیبا ندارند.ممکن است در اثر عوامل مختلفی ناخن ها شکننده یا ضعیف شوند.کاشت ناخن یک راه خوب برای افزایش زیبایی ناخن است که کاشت ناخن پودری و کاشت ناخن ژله ای رایج ترین روش های مورداستفاده برای جبران ضعف ناخن ها می باشد.

روش های کاشت ناخن بر اساس مواد و نحوه اتصال آن ها به ناخن شما طبقه بندی می شود.در ادامه کاشت ناخن پودری و کاشت ناخن ژله ای را معرفی کرده و تفاوت آن ها را بررسی خواهیم کرد.

انواع روش های کاشت ناخن،مقایسه کاشت ناخن پودری و ژله ای، فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس
انواع روش های کاشت ناخن،مقایسه کاشت ناخن پودری و ژله ای، فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس

کاشت ناخن پودری یا اکریلیک

کاشت ناخن پودری یا اکریلیک شایع ترین نوع کاشت ناخن است . در این نوع کاشت ناخن با استفاده از مایع مونومر مخلوط شده با یک پودر پلیمر خمیری ساخته می شود که به نوک طبیعی ناخن شما می چسبد. این خمیر به مرور زمان سفت می شود و می تواند ۳ تا ۴ هفته خوب دوام داشته باشد.

این نوع کاشت ناخن بیشترین رواج را در ایران دارد.با انواع آب و هوا سازگار است و مقاومت بالایی دارد.کاشت ناخن پودری نیاز به سوهان کشی دقیق هر انگشت دارد و در هربار ترمیم یک الی دو ساعت زمان نیاز دارد.پس به کسانی که وقت و حوصله کافی دارند توصیه می شود.

مزایای کاشت ناخن پودری

– کاشت ناخن پودری برای خانم هایی که ناخن های شکننده و ضعیفی دارند مناسب است.

– این نوع کاشت برای خانم هایی که عادت به جویدن ناخن های خود دارند مناسب است زیرا جویدن آنها بسیار سخت است.

– به دلیل اینکه این نوع کاشت ناخن رایج تر است،اکثر ناخن کارها در سالن های زیبایی تجربه کافی در مورد نحوه اعمال و برداشتن این ناخن ها دارند.

– ناخن های پودری عوارض جانبی ندارند.

– دوام این نوع کاشت ناخن از ناخن های ژله ای بیشتر است.

معایب کاشت ناخن پودری

– اگر مایل به برداشتن ناخن پودری باشید باید این کار به طور صحیح انجام شود، در غیر این صورت می توانند به ناخن طبیعی شما در زیر آسیب برسانند.

– ناخن های پودری ظاهری مصنوعی دارند، بنابراین شما به یک ناخن کار بسیار حرفه ای احتیاج دارید که نتیجه کار همانند ناخن طبیعی خودتان شود.

– برای کاشت ناخن های پودری از موادی شامل مواد شیمیایی قوی استفاده می شود که سبب تشکیل دود می شود. بعضی از خانمها ممکن است نسبت به چنین موادی حساسیت داشته باشند.

– ناخن های پودری نیاز به ترمیم ماهانه دارند و این به معنای هزینه کردن مجدد است.

مزایا و معایب کاشت ناخن پودری یا اکریلیک ، فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس
مزایا و معایب کاشت ناخن پودری یا اکریلیک ، فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس

کاشت ناخن ژله ای

نوع دیگر کاشت ناخن در کنار ناخن های اکریلیک یا پودری کاشت ناخن ژله ای است.در این روش یک لایه ضخیم ژل شفاف روی ناخن قرار می گیرد.برای تنظیم دقیق آن از نور LED یا UV استفاده می شود.درواقع بعد از قرار دادن مواد ژل روی ناخن آن را درون دستگاه یووی قرار می دهند تا خشک شود.

این نوع کاشت مناسب آب و هوای مرطوب است.در هوای گرم و خشک میزان شکنندگی آن افزایش می یابد.به طور کلی دوام آن نسبت به کاشت ناخن پودری کمتر می باشد.

مزایای کاشت ناخن ژله ای

– این نوع کاشت ناخن بسیار سبک وزن است و به همین دلیل باعث کمترین میزان ناراحتی می شود.

– برخلاف روش های دیگر کاشت این روش هیچ بویی ندارد.

– کاشت ناخن ژله ای هیچ آسیبی به ناخن های طبیعی شما وارد نمی کنند ، در واقع آنها از ناخن های طبیعی شما محافظت می کنند و به رشد آنها کمک می کنند.

– کاشت ناخن ژله ای ظاهر طبیعی تری دارد.

– ناخن ژله ای به دلیل انعطاف پذیر بودن به راحتی روی ناخن طبیعی قرار می گیرد.

معایب کاشت ناخن ژله ای

– این نوع روش کاشت گران تر از کاشت ناخن پودری است.

– کاشت ناخن ژله ای برای تنظیم به اشعه ماوراء بنفش نیاز دارند ،به همین دلیل نمی توانید به سادگی در خانه آن را انجام دهید.

– ماندگاری ناخن ژله ای پایین و در حدود ۱۴ روز است.

– اگر مایل به برداشتن و حذف ناخن ژله ای باشید این کار وقت گیر و کمی سخت خواهد شد.

کاشت ناخن ژله ای چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس
کاشت ناخن ژله ای چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس

مقایسه دقیق ناخن پودری و ناخن ژله ای

اگر بخواهیم یک مقایسه دقیق بین ناخن های پودری و ژله ای داشته باشیم ،باید این مقایسه را روی ویزگی های مختلف این ناخن ها انجام دهیم.

ظاهر و ماندگاری

یکی از عوامل موثر در انتخاب ناخن های ژله ای و ترجیح آن به ناخن پودری ظاهر آن است. ناخن های ژله ای نسبت به پودری ظاهری طبیعی تر و براق دارند. از طرفی ناخن های پودری بسیار محکم هستند. در صورت استفاده صحیح و با مراقبت مناسب ، بیشتر از ناخن های ژله ای ماندگاری دارد. ماندگاری ناخن های پودری ۳ تا ۴ هفته و ناخن های ژله ای تا ۲ هفته می باشد.

روش کاشت

زمان لازم برای کاشت ناخن پودری بیشتر از ناخن ژله ای است.درصورت استفاده صحیح از مواد کاشت (روش و مقدار مناسب) به بستر ناخن آسیب نمی زنند .اما برای کاهش احتمال حساسیت باید از تماس مواد با پوست جلوگیری شود.

بیشتر ناخن های ژله ای با دستگاه یووی تنظیم می شوند اما برخی از آن ها با ژل فعال کننده تنظیم شده و نیازی به یووی ندارند.ناخن ژله ای را می توان با پرایمر یا بدون آن اعمال کرد.از پرایمر غیراسیدی برای اتصال ژل به ناخن استفاده می شود.اگر پرایمر به درستی اعمال شود به بستر ناخن آسیب نمی رساند.

هزینه کاشت ناخن

از نظر هزینه ناخن های پودری ارزان تر از ناخن ژله ای است.

راحتی

ناخن های پودری ممکن است کمی به کوتیکول ناخن فشار بیاورند و از این رو باعث ناراحتی شوند.اما ناخن ژله ای از این لحاظ راحت تر هستند و مانند ژل روی ناخن شکل خود را می گیرند.

انعطاف پذیری

ناخن های پودری سفت تر و ضخیم تر هستند و انعطاف پذیری کمی دارند.اعمال فشار روی آن ها ممکن است به ناخن خودتان صدمه وارد کند. اما ناخن های ژله ای نرم تر هستند و انعطاف پذیری بیشتری دارند.

خطر سلامتی ناخن

ناخن پودری اگر به درستی استفاده نشود باعث ایجاد عفونت و آسیب در بستر طبیعی ناخن می شود.اما ناخن ژله ای درواقع خود به عنوان لایه تقویت کننده ناخن عمل می کند.

عوارض بعدی

استفاده بیش از حد و نادرست از پرایمر در ناخن های پودری می تواند باعث آسیب به بستر ناخن شود.همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در آب منجر به عفونت قارچی می شود.اما ناخن های ژله ای تاثیر بدی روی بستر ناخن نمی گذارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *