تفاوت میکروبیلدینگ و هاشور ابرو (میکروپیگمنتیشن) - فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس

تفاوت میکروبیلدینگ و هاشور ابرو (میکروپیگمنتیشن)

میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن که با نام هاشور ابرو شناخته می شود، هردو برای ایجاد شکل و ضخامت مورد نظر ابروها به کار می رود.موی ابرو به دلایل مختلفی ممکن است کم شود یا شکل دلخواه شما رانداشته باشد.در این حالت برای رسیدن به شکل دلخواه ابرو هاشور و میکروبیلدینگ بسیار کمک کننده می باشند.در گذشته بجای آن ها از تاتو استفاده میشد که امروزه جای خود را به هاشور ابرو و میکروبیلدینگ داده است.

هاشور ابرو و میکروبیلدینگ از جهاتی شبیه یکدیگر می باشند اما تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد که با آگاهی بیشتر می توانید تکنیک موردپسند خود را انتخاب کنید.

میکروبیلدینگ

این روش با یک قلم مخصوص و ایجاد برش های ریز انجام می شود.سپس این برش ها با رنگدانه های نزدیک به موی طبیعی شما پر می شود تا به صورت یکپارچه با موی ابروی شما ادغام شود.ین روش معمولا چند ساعت طول می کشد و التهابات ایجاد شده نیز تا دو هفته رفع می شود.درنهایت ۶-۸ هفته بعد ظاهر طبیعی آن مشخص می شود.

اثر نیمه ماندگار دارد و بسته به شرایط مختلف از چندماه تا چند سال ماندگار است.مدت ماندگاری آن به این بستگی دارد که میکروبیلدینگ چقدر حرفه ای انجام شده است و آیا تعداد دفعات آن کافی بوده یا خیر.همچنین مراقبت های لازم بعد از انجام میکروبیلدینگ باید کاملا رعایت شود.برای مثال چند روز تا چند هفته باید دور از نور مستقیم آفتاب بود یا از شستشوی ناحیه ابرو باید خودداری شود.

میکروبیلدینگ چیست و چه تفاوتی با هاشور ابرو دارد - فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس
میکروبیلدینگ چیست و چه تفاوتی با هاشور ابرو دارد – فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی تک میس

اگر برای انجام آن از بی حسی موضعی استفاده شود بهتر است.معمولا چند روز طول می کشد تا التهابات آن ناحیه بهبود یافته و به حالت عادی برگردد.جلسه دوم آن باید زمانی انجام شود که پوست به خوبی بهبود یافته باشد.

میکروبیلدینگ برای پر کردن قسمت های خالی ابرو ایده آل است.همچنین برای تعیین شکل دلخواه ابرو قابل استفاده می باشد.برای کسانی که ابروهای طبیعی خود را به دلایلی مانند شیمی درمانی از دست داده اند ، میکرو بیلدینگ یک روش عالی برای جایگزین کردن ابروها می باشد.

به دلیل نیمه دائمی بودن میکروبیلدینگ در صورتی که رضایت کامل از آن نداشته باشید می توانید آن را با تکنیک های مختلف پاک کنید.

هاشور ابرو یا میکروپیگمنتیشن

هاشور ابرو نیز مانند میکروبیلدینگ یک تاتوی نیمه دائمی روی پوست است.تفاوت آن با میکروبیلدینگ در این است که در هاشور با استفاده از یک دستگاه یک شکل از پیش تعیین شده برای ابرو روی پوست قرار می گیرد در حالی که در میکروبیلدینگ با استفاده ازیک قلم دیجیتالی رنگدانه ها به پوست منتقل می شوند و تعیین شکل ابرو به صورت دستی انجام می گیرد.در این روش به جای رسم خطوط ریز از رنگدانه های نقطه ای استفاده می شود.این نقاط کوچک در کنار هم تشکیل ابرو می دهند.

ماندگاری هاشور ابرو از میکروبیلدینگ بیشتر است.همچنین اثر و التهابی که روی پوست ایجاد می کند بیشتر از میکروبیلدینگ است و طبیعتا به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارد.مانند میکروبیلدینگ رعایت نکات بعد از هاشور ابرو نیز بسیار مهم است.در صورت حرفه ای بودن و مراقبت های بعدی تا ۵ سال ماندگاری دارد.

هاشور ابرو یا میکروپیگمنتیشن چگونه انجام می شود و تفاوت آن با میکروبیلدینگ چیست - فروشگاه اینترنتی تک میس
هاشور ابرو یا میکروپیگمنتیشن چگونه انجام می شود و تفاوت آن با میکروبیلدینگ چیست – فروشگاه اینترنتی تک میس

هاشور ابرو همیشه برای شکل دادن ابرو استفاده نمی شود.بلکه برای زمانی که موی ابرو به کلی از بین رفته باشد نیز مناسب است.مانند میکروبیلدینگ برای پرکردن قسمت های خالی ابرو و قرینه کردن ابروها استفاده می شود.

پاک کردن هاشور ابرو نسبت به میکروبیلدینگ کمی سخت تر است.زیرا رنگدانه ها در جای عمیق تری در پوست قرار گرفته اند.بهترین کار در این حالت این است که اجازه دهید تاتو به صورت طبیعی کمرنگ شود ویا با لایه برداری های مرتب رنگدانه ها از بین بروند.

از نظر هزینه تقریبا مشابه می باشند.هزینه هاشور ابرو بیشتر از میکروبیلدینگ است.اما ماندگاری طولانی تر آن و نیاز کمتر به جلسات ترمیم باعث میشود در نهایت از لحاظ هزینه مشابه یکدیگر شوند.

فواید هاشور و میکروبیلدینگ

۱-صرفه جویی در زمان

معمولا متقارن کردن ابروها و پر کردن جاهای خالی ان زمان زیادی لازم دارد.اما استفاده از این روش ها باعث می شود برای هربار میکاپ در زمان شما صرفه جویی شود .

۲-افزایش اعتمادبنفس

داشتن ابروی متقارن و خوش فرم باعث افزایش اعتماد بنفس خانم ها می شود.مخصوصا کسانی که مهارت آرایشی کمی دارند این تکنیک ها بسیار کمک کننده است.

۳-افزایش زیبایی چهره

هاشور ابرو و میکروبیلدینگ زیبایی چهره شما را بسیار افزایش می دهند.همچنین برعکس تاتو این زیبایی کاملا طبیعی است زیرا ابرو های ایجاد شده شبیه موهای طبیعی می باشد.

مزایای میکروبیلدینگ

طبیعی بودن

در این تکنیک با استفاده از تیغه های میکروفین برش های بسیار شبیه به موی معمولی ایجاد می شود.اگر فردی حرفه ایاین کار را برای شما انجام دهد شکل بی عیب و نقص و رنگ طبیعی باعث خواهد شد بسیار شبیه به ابروی واقعی و طبیعی شود.

پر کردن ابروهای پراکنده

تکنیک میکروبیلدینگ توانایی ایجاد خطوط نزدیک به موی طبیعی را دارد و از این لحاظ برای پر کردن ابروهای پراکنده ایده آل هستند.این تکنیک برای مرتب کردن ابروها همچنین برای شکل دادن و فرم دهی ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.

مناسب برای ابروهای ظریف

خطوط ظریف استفاده شده در میکروبیلدینگ این امکان را فراهم می کند که افرادی که موی ریز دارند نیز بتوانند از این روش استفاده کنند.البته باید توجه داشت که خطوط در ابتدا کلفت به نظر می رسند و به مرور به شکل اصلی و ظریف خود بر می گردند.

معایب میکروبیلدینگ

برای همه پوست ها مناسب نیست

اگر پوست روغنی دارید میکروبیلدینگ چندان برای شما مناسب نیست.اگر منطقه T صورتتان برق می زند و چربی پوست شما زیاد است و زمان ماندگاری میکروبیلدینگ ممکن است کمتر از حد انتظار باشد.

نیاز به ترمیم دارد

به دلیل اینکه رنگدانه ها در عمق کمتری قرار می گیرند ،به منظور حفظ نتایج عالی ،نیاز به ترمیم در هر ۸ تا ۱۲ هفته دارد.

ممکن است برای پوست آسیب زا باشد

به دلیل اینکه مکررا نیاز به ترمیم دارد و ترمیم نیز به معنی ایجاد برش روی پوست است بنابراین به مرور زمان ممکن اس باعث آسیب رسیدن به پوست شود.

مزایای هاشور ابرو

کامل بودن ابروها

استفاده از تکنیک هاشور ابرو باعث می شود ابروهای شما کاملا پر دیده شود.هاشور جاهای خالی ابرو را به صورت کامل پر می کند.

نیاز به آرایش ابروی روزانه ندارید

اگر ابروهایتان را هاشور کرده اید مطمئن هستید که نیاز به استفاده از مداد یا سایه ابرو نخواهید داشت و ابروهای شما کاملا بی عیب و نقص است.

ماندگاری بیشتر

هاشور ابرو نسبت به میکروبیلدینگ عمر طولانی تری دارد.زیرا رنگدانه ها در عمق پایین تری قرار می گیرند.اگرچه این روش نیز یک روش نیمه دائمی است اما نسبت به میکروبیلدینگ ماندگاری طولانی تری دارد.ماندگاری ۳ ساله آن در مقایسه با ماندگاری ۱ تا ۱٫۵ ساله میکروبیلدینگ باعث شده از این نظر بهینه باشد.

مناسب برای انواع پوست

تکنیک مورد استفاده در هاشور ابرو باعث شده برای انواع پوست مناسب باشد.حتی برای پوست های روغنی.از نظر آسیب پوستی هم کمتر از میکروبیلدینگ آسیب دارد.

تفاوت های بین تاتو و میکروبیلدینگ و هاشور ابرو

تاتو از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفت.با گذشت زمان برای طراحی ابرو و جبران کمبود موی ابرو نیز مورد استفاده قرار گرفت.اما تکنیک های جدیدتر میکروبیلدینگ و هاشور به دلیل مزیت هایی که دارند جایگزین تاتو شده اند.به دلیل اینکه رنگدانه ها در عمق کمتری قرار می گیرند،به این روش ها نیمه ماندگار گفته می شود.روشی کم خطر و پرخاصیت هستند.تفاوت هایی که روش های دائمی (تاتو) با تکنیک های نیمه دائمی( هاشور و میکروبیلدینگ) دارند در ادامه بیان شده است.

۱-تکنیک

تکنیک مورد استفاده دز میکروبیلدینگ و هاشور بسیار متفاوت از تکنیک تاتو می باشد.در این روش های جدید از یک قلم مخصوص یا ماشین الکتریکی کوچک برای ایجاد خط های مشابه مو روی ابرو استفاده می شود.تاتوی قدیمی اثر سایه مانندی روی ابرو ایجاد می کند که شبیه به موی طبیعی نمی باشد.اگر می خواهید ابروهایتان طبیعی به نظر برسد میکروبیلدینگ یا هاشور ابرو روش مناسبی است.علاوه بر ابرو برای قسمت های خالی سر مردان نیز می تواند استفاده شود.

۲-عمق

روش های میکروبیلدینگ و هاشور سطحی تر از تاتوی دائمی است.بیرونی ترین لایه پوست اپیدرم نام دارد و لایه میانی درم نام دارد.روش های نیمه دائمی تا عمق ۰٫۰۸ تا ۰٫۱۵ رنگدانه ها را نفوذ می دهند.در این روش ها رنگدانه ها به مرز بین اپیدرم و درم فرستاده می شوند.در روش دائمی یا تاتو رنگدانه ها به عمق ۱ میلی متری نفوذ می کنند.در این روش رنگدانه به لایه میانی یا درم نفوذ می کند.

۳-رنگ

رنگ های مورد استفاده در روش های نیمه دائمی طبیعی تر از رنگ های تاتوی دائمی است.رنگ های مورد استفاده در روش های دائمی حاوی کربن هستند و به همین دلیل اکسید می شوند و با گذشت زمان تغییر رنگ می دهند.تاتوهای دائمی با گذشت زمان به رنگ های خاکستری ، آبی و حتی قرمز تبدیل می شوند.روش های نیمه دائمی از اکسید آهن استفاده می کنند و به همین دلیل تغییر رنگ نمی دهند.فقط ممکن است به رنگ های روشن تر رنگ اصلی استفاده شده تغییر یابند.

۴-ظاهر

به دلیل تفاوت در تکنیک ، رنگدانه ها و عمق روش های نیمه دائمی بسیار طبیعی تر از روش های دائمی به نظر می رسند.روش های دائمی شباهت کمتری به موی طبیعی دارند.ولی روش های نیمه دائمی حتی برای کسانی که به دلایل مختلف موهای ابروی خود را به کلی از دست داده اند بسیار طبیعی به نظر می رسد.

۵-ماندگاری

همانطور که از نام روش پیداست تاتوی دائمی ماندگاری بالاتری دارد و به دلیل عمق نفوذ بیشتر پاک کردن آن بسیار سخت تر می باشد.مدرن ترین پروتکل ها نیز به طور ۱۰۰ درصد تاتو را پاک نمی کنند بلکه ان را کمرنگ تر می کنند.میکروبیلدینگ و هاشور حدود ۱٫۵ تا دو سال ماندگاری دارند و برای حفظ ظاهر اولیه هر ۶ ماه یک بار نیاز به ترمیم دارند.

۶-ریسک

روش های نیمه دائمی ریسک پایین تری نسبت به روش دائمی دارند.در این روش ها اغلب قرمزی و درد کمی وجود دارد که در زمان کوتاهی نیز رفع می شود.پس روش های نیمه دائمی ایمن تر و بدون ریسک می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *